Gdańsk Pomaga Ukrainie - ważne informacje na bieżąco, pod zamieszczonymi linkami!

Informujemy, że uruchomiona została podstrona na portalu Gdańsk Pomaga, pod linkiem: https://ukraina.gdanskpomaga.pl/. Na tej stronie przyjmowane są zgłoszenia od uchodźców z Ukrainy potrzebujących pomocy, jak i od osób, które wsparcie deklarują. Są też wiadomości m.in. o schronieniu i punktach zbiórki darów dla potrzebujących oraz gdzie się zgłosić, by uzyskać numer PESEL (ważne dla Ukrainek i Ukraińców!).

Przy ul. Karmelickiej 1 w Gdańsku działa punkt informacyjny akcji pomocowej na rzecz Ukrainy. Drugi mieści się przy ul. Traugutta 29 - udziela tymczasowego wsparcia dla większych grup osób, m.in. schronienia, do czasu skierowania do docelowego mieszkania lub hotelu. Trzeci punkt jest na Polsat Plus Arenie - dla organizacji i osób chcących przekazać dary rzeczowe. Kolejne, w których uchodźcy z Ukrainy mogą znaleźć schronienie, uruchomiono m.in. w Miejskiej Hali Sportowej Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Kołobrzeskiej 61 oraz przy ul. Wita Stwosza 23. Są tam m.in. miejsca do spania, możliwość skorzystania z prysznica, czyste ubrania i ciepły posiłek. Więcej wiadomości, także link: https://www.gdansk.pl/.../dzialania-gdanska-wobec-kryzysu....

 

Wystartowała bezpłatna szkoła online dla dzieci z Ukrainy. Lekcje prowadzą ukraińscy nauczyciele, dając możliwość kontynuacji edukacji w dotychczasowym systemie nauczania i języku narodowym.

Wszystkie informacje dostępne są tutaj: https://biuroprasowe.orange.pl/blog/szkola-online-dla-dzieci-z-ukrainy/

Stowarzyszenie Praktyków Profilaktyki Społecznej Gdańsk zorganizowało

 grupę wsparcia dla osób poszkodowanych wojną.

Zapraszamy Cię w sytuacji, gdy:

- doświadczasz silnego lęku, stresu, poczucia bezradności i smutku w związku z wojną na Ukrainie

- martwisz się o bliskich, znajomych, którzy pozostają na Ukrainie

- doświadczyłeś/łaś traumy wojennej.

Grupa będzie prowadzona w języku ukraińskim i polskim przez psycholożkę Ludmiłę Poliakovą we współpracy z psycholożką ze Stowarzyszenia Praktyków Profilaktyki Społecznej.

Miejsce - Europejskie Centrum Solidarności - sala 3.35 - III piętro.

Nie obowiązują zapisy. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 795 833 291